Újra van remény.... kedden este lesz a 3. meccs !

A múlt héten a zalai szurkolók Jászberényben, ma szerdán este Zalaegerszegen a berényi kosárlabda szurkolók ünnepelhettek, hiszen idegenben nyert a JKSE. Így a Bercsényi úton dől el, hogy melyik csapat kosárlabdázhat továbbra is az elit osztályban

Már a mérkőzés elején kitűnt, hogy a JKSE sokkal harcosabban kezdett mint berényben, hiszen – főleg Hodges jóvoltából – több mint 10 pontos előnyre tett szert.

Persze igyekeztek a hazaiak is, de a nagyszünetre még mindig 6 pontos előny (45-39) birtokában vonultak pihenni Hortiék.

A 3. negyedben tovább szorongattak a házigazdák, de még mindig a JKSE javára billent a mérleg, igaz csak egy ponttal.

A döntés így a befejező 10 percre maradt. Ám Jibril Hodgessel továbbra sem bírtak a hazai védők, vagyis ismét szórta a kosarakat a zalaiak gyűrűjébe. Így a közel százfős jászsági szurkoló szeme láttára, berényi sikerrel fejeződött be a kiesési rangadó 2. mérkőzése:

Zalakerámia ZTE KK - Jászberényi KSE 74-87 (21-32, 18-13, 19-14, 16-28)

JKSE: AUSTIN 15/9, HODGES 35/21, Medve 4, Horti 6, DRAMICSANYIN 16/6 Csere: Fülöp 2, Szögi 4, Helmeczi -, Borszéki 3/3, Wehner 2

ZTE KK: KELLEY 16/3, HENDERSON 18/6, GÁSPÁR 18/6, Whitworth 13/9, Tóth G. 3 Csere: Kinter 6, Vertetics -, Bödör -, Baki -

A harmadik összecsapás időpontja az előbb kapott (csütörtök 18,40) információ szerint április 22. kedd este! Kezdés: 18.30 Jászberényben a Bercsényi úti játékcsarnokban.