Ismét a fővárosban nyert a JKSE

Az Óbudai Kaszások elleni „történelmi” győzelem, nem szállt a berényi kosarasok fejébe, hiszen újra bizonyítottak a fővárosban, ezúttal Újbuda ellen.

Újbuda TC – Jászberényi KSE = 80-92

A hozzáértők könnyű győzelemre számítottak a Kánai úti csarnokban, hiszen a vendéglátók nevével záródik a kosárlabda NB I/B Keleti csoportjának tabellája. Továbbá talán még sokan emlékeznek arra, hogy Jászberényben nagyarányú, 23 pontos hazai győzelem született. Nos a berényi kosarasak nem bíztak semmit a véletlenre.

Az első 10 perc végén 21-15-öt mutatott az eredményjelző tábla. Ezt tovább növelték (két ponttal) és a félidőben 46-38 –as vezetéssel mentek pihenni. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, azaz lassan de biztosan gyűjtögették pontjaikat Drahos Gáborék. A 3. negyed végére 9 pontos lett a különbség, a végére pedig 12 pontos győzelem.

Horváth Balázs azért végig óvatos volt, hiszen a kezdő ötösön kívül – Mészáros, Godena, Likár, Drahos, Czibere – csak Böszörményit és Kováts Róbertet küldte pályára. Az utóbbi játékos egyébként most csatlakozott a berényi gárdához. A kosárlabda rajongók bizonyára emlékeznek rá, hiszen a kupameccsen Jászberényben a vendég EnterNet Hegyvidék csapatát erősítette és igen remekül játszott.

Jövő szombaton – mint azt korábban is leírtuk – újra idegen pályán, Egerben lép parkettára a JKSE legénysége, ami nem ígérkezik sétagaloppnak, hiszen a vendéglátók Debrecenben győztek ma este (105-96) és biztosan tarják 3. helyüket a tabellán.