’’Elláttuk’’ a Baját

Már az első percek alapján kiderült, hogy a csapatok tökéletesen tisztában vannak a tét nagyságával, hiszen mindkét fél nagyon idegesen kezdte a meccset. Kifejezetten csapkodó volt a játék, s a pontatlan támadás-befejezések sorának köszönhetően képtelenek voltak elszakadni egymástól a csapatok. A negyed vége jászberényi szempontból jobban sikerült, s így 31-27-es vezetéssel zárult az első negyed.

A folytatásban sem állt be jelentősebb változás. Sok dobáskísérlet rosszul sikerült, ám a lepattanók többségét a mieink szerezték meg, s a ziccerek zömét – Godena Ferivel az élen – ki is használták a fiúk. A bajaiak dekoncentráltsága, ill. Radnóti Miklós, a vendégek egyik legjobbjának első percben történő kiválása révén tartani tudták a vendéglátók a minimális különbséget. Félidőben: 57-54. Az eredmény is jól mutatja, hogy nem elsősorban a támadásokat érhette kritika, annál inkább a védekezést, mellyel nagy szerencsénkre a Bácska-játékosoknak is akadtak gondjaik. Arra lehetett számítani, hogy a találkozó csak akkor végződhet hazai sikerrel, ha több akciót sikerül kivédekezni, mint az első félidőben.

Ennek ellenére a harmadik negyed is a korábbiakhoz hasonlóan alakult, vagyis tíz perccel a végső dudaszó elhangzása előtt sem lehetett tudni, sikerül-e előnyt szerezni a jövő vasárnapi, bajai visszavágó előtt. A harmadik negyed után: 75-74.

Képek a Galériában! - Fotó: Szalai GyörgyKépek a Galériában! - Fotó: Szalai GyörgyArra lehetett számítani, hogy az alapszakasz után a második pozíciót elfoglaló vendégek komoly ellenállást tanúsítanak majd, s megnehezítik vendéglátóik dolgát, ám abban mindenki bízott, hogy győzelemmel zárul a rangadó.

A folytatás azonban kárpótolta azokat a berényi szimpatizánsokat is, akik szerették volna elkerülni az izgalmakat. Az utolsó percekben óriási fordulatot vett a játék menete, Drahosék meneteltek, a kezdetben kissé bizonytalannak tűnő Kováts Robi fokozatosan vette fel a ritmust, s rengeteg labdaszerzésével ő is egyik fő letéteményese volt az egyre javuló hazai teljesítménynek. Igaz, a mieink közül mindenki csak dicséretet érdemel! A meccs végére szinte áthatolhatatlanná váló hátsóalakzatnak és egyre hatékonyabb támadás-befejezéseknek hála, végül tetemes előnyt szereztek Horváth Balázs edző ’’fiai’’. Végeredmény: 104-82

A sikert követően optimistán várhatjuk a jövő vasárnapi, idegenbeli visszavágót. Reméljük, hogy sikerül a fiúknak a továbbjutás, s hamarosan már az ötödik helyezést vehetik célba!