Ezt jó volt látni!

Mint az Horváth Balázs edző nyilatkozatából kiderült, csapatunk nagyon simán, 92-67-re nyert a Bajai Bácska elleni összecsapáson, így összesítésben 196-149-es arányban roppant meggyőző teljesítménnyel jutottak tovább a kosarasok. Ezzel a lényeg ki is derült, de azért megérdemel a két csapat közötti mérkőzés néhány szót.

Az első találkozó nehéz, de végül számszerűen sima győzelmet hozott (104-82), s a várakozásoknak megfelelően elegendőnek reméltük a huszonkét pontos előnyt a visszavágóra, de arra számítottak a szakértők, hogy a hazaiak igyekeznek majd megnehezíteni a jászberényiek dolgát.

A nagyszerű kezdés után azonban gyorsan be kellett látniuk a bajaiaknak, hogy ezúttal sem ők fogják learatni a babérokat. Az első negyedben a hétpontos hátrányt még sikerült csökkenteni, de az újabb berényi henger után már tízpercnyi játékot követően 27-16 volt az állás – a vendégeknek. A második negyedben ott folytatták a fiúk, ahol az elsőben abbahagyták. A játékosok egymást tüzelték, s az egyre növekvő előny dacára sem vettek vissza a tempóból Godena Feriék, s így a félidőben már 53-30-ra vezetett a JKSE. Ekkorra lényegében nemcsak a továbbjutás ténye, hanem a győzelem kérdése is eldőlt, már csak egymásért és a minél szebb eredmény kiharcolásáért játszottak a jászberényiek.

Ennek megfelelően a folytatásban örömjátékot mutattak be a srácok, és az utolsó percekben már a fiatalok is szerepet kaptak.
Végig rendkívül szervezett csapatjátékot bemutatva, minden egyes pontért megharcolva teljesen megérdemelt győzelmet arattak a mieink a Keleti-csoport második helyezettje ellen!
Végeredmény: 92-67!
A továbbjutással kivívták a jogot a kosárlabdázóink, hogy - várhatóan - két hét múlva a Bonyhád ellen megszerezzék az ötödik helyezést!

Szurkoljunk akkor is minél többen, hogy sikerüljön megszerezni a Jászberényi KSE történetének legjobb helyezését!