Ez profi munka volt!

A Bajai Bácska elleni könnyed továbbjutás (104-82-es, illetve 92-67-es arányú győzelem) után a Bonyhádi KSE látogatott városunkba. Az összecsapás tétje az ötödik helyezés megszerzése volt, tehát mindkét félnek volt miért küzdenie. A mérkőzés – és főleg a végeredmény - alapján mégis azt gondolhatnánk, csak a mieink kezelték értékén a találkozót, ám a helyszínre kilátogatók többsége szerint a vendégekben megvolt a szándék egy szoros eredmény kialakítására, azonban a hazaiak kimagasló produkciójára képtelenek voltak megfelelően reagálni.

Ugyan az első negyedben mindkét oldalon csapkodó volt a játék, s gyakran a labdától is túl gyorsan akartak szabadulni a felek, s olykor nem is várták meg a játékosok, hogy ziccerig játsszák az akciót. Ennek ellenére is már az első negyedet követően tizenegy pontos vezetésnek örülhetett a jászberényi publikum (26-15).

A folytatásra kis túlzással élve egy csapat maradt a pályán. A berényi kosarasoknak szinte minden, a bonyhádiaknak pedig majdhogynem semmi sem sikerült, ennek köszönhetően a félidő végére óriásira nőtt a különbség (63-35). A vendéglátók szerencséjét és fölényét jól bizonyította, amikor Gudmon Andrisnak úgy is sikerült ponttal zárnia az első periódust, hogy öt másodperccel a dudaszó elhangzását megelőzően majdnem egész pályáról indítottak támadást a házigazdák. A sikertelen triplakísérlet után pedig csak Andris tartózkodott a gyűrű közelében, s az első negyedhez hasonlóan, ezúttal is az utolsó pillanatokban sikerült tovább javítani a JKSE amúgy sem rossz helyzetét!

A harmadik negyed során némi lélegzetvételhez jutottak a tolnaiak, aminek az lett a következménye, hogy néhány megmozdulásuk révén a dunántúliak is igazolni tudták, képzett játékosokból állnak. A különbség pedig ’’csak’’ huszonkettő volt a nagyszünetben (86-64). Bár ekkor is biztosan vezettek városunk büszkeségei, azonban olyannyira elkényeztették a szurkolóikat, hogy fel-felszólaltak a nézőtérről néhányan, mondván, nem szabad teljesen megnyugodni, igenis addig kell növelni az előnyt, ameddig az lehetséges. Ennek megfelelően az utolsó tíz percet ismét nagyon megnyomták a fiúk, s szinte leradírozva az ellenfelet a pályáról, roppant meggyőző, látványos sikert hozott számukra a meccs! Végeredmény: 129-93!

Fantasztikus teljesítményt nyújtott kosárlabda-csapatunk minden tagja, s ami igazán örömteli, hogy mindenki igyekezett a legjobbat kihozni önmagából, s ezzel kiszolgálni a közönséget! A drukkerek persze nem voltak hálátlanok, s vastapssal jutalmazták az egész szezonban a maximumot nyújtó együttes minden tagját, akik ebben az idényben ezen a találkozón búcsúztak a hazai pályától! Nem lehet elégszer megköszönni a munkát mindazoknak, akik részesei voltak a sikernek, melynek értékét tovább növeli, hogy milyen mélyről milyen magasba jutott a jászberényi kosárlabda! Remélhetőleg a tendencia folytatódik – nem csak a péntek esti, bonyhádi visszavágóig…!