„Lekaszálták” a Kaszásokat

Pénteken este fogadta soron következő ellenfelét – az Óbudai Kaszásokat - Jászberény kosárlabda csapata. A tabella 5. helyén álló együttes sem okozott gondot a listavezetőnek, hiszen több mint ötven pontos győzelemmel végződött a találkozó.

A mérkőzés krónikájának címével természetesen szándékunkban sincs lebecsülni a JKSE vendégét. Az óbudaiak ui. nem igazán jó formában érkeztek a Jászság fővárosába, hiszen az utóbbi elmúlt öt találkozót csak kétszer fejezték be győztesen és már hat - a péntek estivel pedig már hét – vereséget számlálhatunk a nevük mellett.

Wehner ZoliWehner ZoliAz első három perc még kiegyenlített volt, hiszen 11-9 –re vezetett akkor a JKSE, majd a Surmann P., Kovács, Wehner, Godena, Szögi alkotta kezdő ötös belelendült és és az első 10 perc végén már 32-15 állt az eredmény jelzőn.
A folytatásban, azaz a 2. negyedben lazult egy kicsit a mieink védekezése, így a vendégek ebben a tíz percben 25 pontot szereztek, de a részsikerhez ez is kevés volt, hiszen válaszképpen Wehner Zoliék, 27 –et szórtak. Így a nagyszünetre 59-40 –es állással vonultak a csapatok.

A 3. negyed aztán varázslatosan kezdődött, hiszen bekeményítettek a hazaiak védekezésben, támadásuk pedig majd minden alkalommal sikerrel végződött. Ebben a negyedben így 39 pontot szereztek Kovács Attiláék és mindössze 16 –ot kaptak.
Az előző negyed fergeteges támadásainak köszönhetően, a befejező szakasz 42 pontos előnnyel kezdődött. Így a győzelem természetesen nem volt kérdéses, csupán három kérdésre várták a választ a jelenlévő szurkolók. Egy: ki szerzi a JKSE 100. pontját, kettő: túl jutunk-e a 120 ponton, három: lesz-e legalább 50 pont a két csapat közti különbség.
Ezekre a kérdésekre sorra válaszoltak a fiúk. Kezdte Surmann Gábor, aki a 99. és 100. „gólt” pottyantotta az ellenfél kosarába. Majd 1,5 perccel a találkozó vége előtt kiderült, hogy ismét több lesz a dobott kosár 120 pontnál, hiszen már 121- nél jártak. A mérkőzés lefújását követően pedig, a harmadik kérdés megválaszolása is megtörtén, azaz több lett mint ötven pont a különbség:

Jászberényi KSE – Óbudai Kaszások 124-70 Varga "Pilu" az ellenfél fölé nőttVarga "Pilu" az ellenfél fölé nőtt

Pontszerzők: Kovács 30, Surmann P. 10, Godena 11, Wehner 18, Surmann G. 12, Szögi 16, Puskás 5, Varga 6. Likár 16.

A mérkőzés krónikájához feltétlen hozzátartozik, hogy a Bajáról érkezett három játékvezető – Kiss László, Kovács Nimród és Radnóti Miklós - kifogástalanul vezette a kosármeccset. Szinte nem ejtettek hibát, mutatja ezt az is, hogy senki sem reklamált egy-egy ítéletüket követően. A két csapat is partner volt ebben, ui. nagyon sportszerű mérkőzést láthatott a helyi közönség.

Folytatás: jövő héten vasárnap Baján, majd azt követően, a BP. Honvéd látogat Jászberénybe.