Aranyat érhet a soproni diadal

Drámai végjáték után nagyon fontos győzelmet aratott az NB I/B-s felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság 1-8. helyéért folyó rájátszás első fordulójában a listavezető Jászberényi KSE csapata Sopronban, s ezzel nagy lépést tett a bajnoki cím megszerzése felé vezető úton.

A bajnoki címért folyó rájátszást győzelemmel kezdeni, ráadásul idegenben, ez az, amiről minden csapat álmodik. Nos, a Jászberényi KSE játékosai és vezetői nem csupán álmodtak erről, hanem tettek is érte. Mintegy 5 órás buszozást követően érkezett meg az együttes Sopronba, ahol bajnoki mérkőzésen még nem sok csapatnak termett babér. A 2008/2009-es NB I/B-s bajnoki címet elhódító hazaiak ellen ezúttal sem várt könnyű találkozó a mieinkre, ám a JKSE játékosai ezúttal is bizonyították, hogy nagyon egységes csapatot alkotnak. Ennek a csapategységnek az eredménye lett, hogy a hazai pályát bizony minden tekintetben élvező soproniak, akik mindent megtettek a sikerért, ezúttal vesztesen hagyták el a pályát. Az pedig mindennél többet elmond a mérkőzésről, hogy a hazai szurkolótábor a vereség ellenére vastapssal köszöntötte csapatát a találkozó végén.

SMAFC-NYME – Jászberényi KSE 73-74 (19-23, 22-22, 10-13, 22-16)

Vezette: Sabáli László, Török Zoltán, Magyar Tibor dr.

A JKSE pontszerzői: Surmann Péter 19/9, Wehner Zoltán 12/3, Kovács Attila 10/3, Horváth Csaba 9, Surmann Gábor 9, Szögi Ádám 7/3, Godena Ferenc 4, Puskás Artúr 2, Likár Péter 2.

Az eredmény alakulása

1. negyed: 1-4, 5-4, 7-12, 14-22, 19-23
2. negyed: 23-27, 29-29, 29-31, 33-34, 36-36, 39-38, 41-45
3. negyed: 43-50, 45-54, 49-58, 51-58
4. negyed: 54-58, 55-62, 58-65, 60-67, 67-69, 69-73, 71-74, 73-74

A hosszú utazás ellenére nagyon összeszedetten, jól kezdte a találkozót a JKSE csapata. A házigazdák 1-4 után még fordítottak ugyan 5-4-re, de a folytatásban a mieink játéka dominált. Még úgy is sikerült 4 pontos előnyt szereznie az első 10 perc végére Horváth Balázs csapatának, hogy a játékvezetők 9 személyi hibát fújtak be a mieink ellen. Ez nem tűnt túl jó előjelnek a folytatás előtt, s bizony a játékvezetéssel időnként akadtak gondok. Az első játékrészben Surmann Péter, Szögi Ádám és Horváth Csaba villogott, ez eredményezte a különbséget a két együttes között.

A második negyed első felében a házigazdák nagy erőket mozgósítottak, hogy ledolgozzák hátrányukat. Ebben a pár percben, támadásban többször is hibáztak Godenáék, s ezt Vetési Imre gárdája kihasználta, s fordított 29-27-re, majd 31-29-nél is a hazaiaknál volt az előny. A játékrész második felében azután ismét átvette a játék irányítását a JKSE és sikerült a negyedet döntetlenre hozni, ami azt jelentette, hogy a félidőben 4 pont volt a JKSE előnye.

A nagyszünetet követően a harmadik 10 percben a védekezés magasiskoláját mutatta be csapatunk. Sajnos a támadások befejezése a mieinknek sem ment túl jól - számos ziccert kihagytak Kovács Attiláék -, s így továbbra is nyílt volt a találkozó kimenetele. Élményszámba ment, amikor a hazaiak óriását, Csaplár-Nagy Arnoldot a hozzá képest kisembernek számító Szögi Ádám többször is szerelte. Egyébként a hazaiak legjobb pontszerzőjét nagyon jól semlegesítette a Horváth Csaba, Kovács Attila, Likár Péter hármas, s a váltott párharcban bizony a végére alaposan elfáradt a hazaiak centere. Ebben a játékrészben egyébként döntésre vihette volna a dolgot a JKSE, ha támadásban pontosabb Horváth Balázs csapata. Azonban így is 7 pontra nőtt a különbség a két gárda között, de ez nem számított „életbiztosításnak” az utolsó játékrész előtt.

Három negyeden keresztül tulajdonképpen, egy-két perc kivételével végig Puskásék tartották kézben a mérkőzést, ám a vége fantasztikusan izgalmasra sikeredett. A záró negyed hajrájáig őrizte 5-7 pontos előnyét csapatunk, majd a hazaiak felzárkóztak 2 pontra. A találkozó utolsó két perce így azután igencsak hosszúra sikeredett. Mindkét oldalon taktikai faultokat követtek el a játékosok és abban bíztak, hogy a másik gárda tagjai rosszabbul dobják majd a büntetőket. Az utolsó percen belül, 71-73-nál Surmann Péter kettőből egy büntetőt értékesített, majd a másik oldalon Csaplár-Nagy Arnold mindkét büntetőjét elhibázta, ám a lepattanó labda a hazaiak kezébe került. Már csak 12,9 másodperc volt hátra, amikor két passzba is sikeresen belenyúltak a mieink, s a hazaiak oldalról hozhatták játékba a labdát. Ekkor már csak 4 másodperc volt hátra a rendes játékidőből. A soproniak legjobbjukat, Bauszt játszották meg, aki lehetetlen helyzetből próbált meg 3 pontos kosarat szerezni. A labda elhagyta a soproni játékos kezét, s a gyűrűt és a palánkot is érintve pattant vissza a mezőnybe, ám megszólalt a játékvezetői sípszó és személyi hibát jelzett a mieinknél. Bár a lelátóról úgy tűnt, hogy senki sem szabálytalankodott a dobó játékossal szemben, jöhetett 3 büntető 1 másodperccel (!) a 4x10 perces játékidő vége előtt! Bausz első két dobása csont nélkül hullott a gyűrűbe, ám a harmadik lepattant arról, s így a JKSE 74-73-ra megnyerte a találkozót. Drámai végjáték volt, melyből ezúttal a mieink jöttek ki jobban.

A látottak alapján a mieink sikere megérdemelt, mert nagyon fegyelmezetten, a külső körülmények kizárva játszották végig a találkozót. A mérkőzés nagy részében kezükben tartották a játék irányítását, és a hazai pálya előnyét igencsak „megfújó” játékvezetés ellenére is győztesen hagyhatták el a pályát. Ezzel pedig óriási lépést tettek a bajnoki cím megszerzése felé vezető úton. A JKSE ugyanis több mint két éve veretlen már hazai pályán, s ha a folytatásban csak a hazai mérkőzéseit megnyeri a csapat, akkor nem lehet tőle elvenni a bajnoki címet. Persze az is igaz, hogy azokért a hazai győzelmekért még nagyon sokat kell majd tenni, miközben természetesen egyetlen idegenbeli mérkőzését sem adja fel az együttes. A cél most az, hogy mielőbb biztosítsa a csapat bajnoki elsőségét. Ehhez legközelebb – már hazai környezetben – az MKB Euroleasing Fehérvár KC ellen kell bizonyítania tudását a gárdának.

A pénteki játéknap másik mérkőzésén a Veszprémi Egyetem a papírformának megfelelő győzelmet aratott hazai pályán a Bp. Honvéd ellen.

Az első forduló másik két találkozóját – B-Beton Bonyhádi KSE – EnterNet Vásárhely, MKB Euroleasing Fehérvár KC – EKF-Eger-HÉSZ SE – vasárnap rendezik.

Kedves JKSE szurkolók - Mindenki fehérbe!

A nagyvilágban számos módja kialakult már annak, hogy egy csapat szurkolótábora a külsőségekben is jelezze, hogy kedvencei mellett van. A kosárlabda szurkolóknál megszokott dolog például a „nagy vizeken” túl, hogy egy-egy csapat szurkolói egyszínű pólóban szurkolják végig csapatuk hazai mérkőzéseit.

A JKSE vezetése és csapata azzal a kéréssel fordul szurkolóihoz, hogy a rájátszás négy hazai mérkőzésén mindenki fehér felsőben szurkolja végig mérkőzéseiket.

Szurkoljunk együtt, egy színben a JKSE bajnoki sikereiért!

Mind a négy mérkőzés előtt – a csarnok bejáratánál – a szurkolók fehér JKSE pólót vásárolhatnak.