Sokat dobtak, de sokat is kaptak

Ezúttal sem kellett izgulni a végeredményt illetően péntek este, hiszen sima győzelemmel hozták kosarasaink ezt a bajnoki meccset is, ami a papírformának teljesen megfelel.

Aki a mérkőzés első negyedét végignézte, azt gondolhatta (mint én), hogy ma „dobócsúcsot” produkálnak a fiúk, annyira meglódultak. 5 perc elteltével ui. már 12 pont volt a különbség, majd még ezt is fokozták. Látszott élvezték a játékot játszottak a közönségnek, ami természetesen zsákolásokban nyilvánult meg. Ezt az eredményjelző is visszatükrözte, hiszen a kis szünet kezdetekor 38-17 volt ide.
Aztán a 2. negyed, ott folytatódott, ahol az előző abbamaradt, azaz Kovács Attiláék szórták a kosarakat rendesen, az első félidő 68-36 –os JKSE vezetéssel zárult.
A nagyszünetben úgy látszik „elpilledtek” egy kicsit a fiúk, hisz nem volt már annyi tűz a játékban, a 3. negyed kezdetén, mint annak előtte. Aki valaha is kosarazott, focizott vagy valamilyen labdajátékot művelt tulajdonképpen meg is érti ezt, hiszen ilyen különbségű vezetésnél eldől a meccs, csupán azt kell nézni mikor telik már le az idő, mennyi lesz a végén a különbség. Így nem csoda, hogy az ellenfél „vette a lapot” és igyekezett felzárkózni a vendéglátókhoz. Igazuk lett, hiszen 30-27 –re meg is nyerték ezt a negyedet!
A befejező rész sem sikeredett túl jóra, hiszen „csak” 4 ponttal hozták a fiúk. Igaz ismét 100 pont fölött teljesítettek, de most kapták az idény legtöbb találatát, viszont ami a lényeg, a meccset magabiztos 33 –as különbséggel megnyerték:

Jászberényi KSE – Budafok-Csepel 123-90 (38-17, 30-19, 27-30, 28-24)
Szögi Ádám koncenrtál a védekezésre (Fotó: Gémesi Balázs)Szögi Ádám koncenrtál a védekezésre (Fotó: Gémesi Balázs)

Azért a 2. félidei laza játéknak volt hozadéka is. Még pedig az, hogy sokszor tudott cserélni Horváth Balázs. Többek között 14 perces játéklehetőséget kapott Visnyei Marci, aki élt is ezzel, hiszen 9 pontot írtak a jegyzőkönyvben a neve mellé, amelyek között volt 3 –as is. Az is örömteli volt, hogy Likár Péter sérülése után, – mint mondta nekem – kipróbálhatta a derekát. Máris jelentem, hogy ez sikeres volt, hisz az Ő nevéhez 15 pont fűződik, de a lepattanó labdáknál is résen volt, ebben csak Godena Ferenc előzte meg. Kovács Attila pedig 27 pontot dobott, az IBM mutatója (33) is neki volt a legjobb, bár Szögi Ádám sem sokkal (30) maradt el tőle.
A meccs végén ezúttal, volt egy kis „meglepi” is, hiszen (a szűk körű JKSE vezetés javaslatára) Kovács Attila, - mint a legjobb hazai játékos - kapott ajándékba, a Molnár Méhészettől egy csomag mézet, amit a helyi Tv kamerája előtt vehetett át. (Hétfőn 19 órai kezdettel lesz majd látható.)

Tehát rendben voltak a dolgok, annyit játszottak a fiúk amennyi ehhez a 33 pontos győzelemhez kellett. A nagy meccsek még csak később jönnek, hiszen a következő hétvégén a sereghajtó, Debrecen otthonába utaznak Puskás Artúrék, majd - egy keményebbnek tűnő ellenfél - az Óbudai Kaszások csapata vendégeskedik a Jászság fővárosában.