Vége az alapszakasznak

Ma este befejeződött az NB I A kosárlabda bajnokság alapszakasza. A legjobb nyolcba maradt csapatok a bajnoki címért, Jászberény pedig sajnos a kiesés elkerülésért száll majd harcba. A ma esti (szerda) hazai meccs már úgymond nem osztott - szorzott, hiszen mindkét csapat számára adott volt a további menetrend.

A hazaiaknál Austin és Hodge,s a vendégeknél Bell hiányzott a meccsre melegítő játékosok közül.
A többiek viszont néha egészen élvezetes mérkőzést játszottak egymással. Az első negyedben Németh István volt a főszereplő, aki 11 pontig jutott, 8 perc alatt. A vendégek egyébként a játékrész utolsó két percében húztak el, amikor 18-18 után 9 pontot szereztek. Ez pedig meghatározta a folytatást.

A Körmendiek folyamatosan tartani tudták 8-10 pontos előnyüket, bár Dramicsanyinnal (a képen) nem nagyon bírtak. A félidőben 12 ponttal vezetett a Fortress és az eredmény a játék képének pontosan megfelelt.

A nagyszünetet követően is a körmendiek ébredtek előbb és tovább növelték a különbséget. Cseh, Townes és Eilingsfeld sokszor állította megoldhatatlan feladat elé a jászberényieket.

A záró negyed 19 pontos vendégvezetéssel kezdődött. Sőt a negyedik játékrész elején már 24 pont is volt a különbség. A mérkőzés záró szakaszában a vendégek, kiengedtek és ezt azonnal kihasználták a jászberényiek. A látottak alapján a Körmendiek esélyeshez méltó játékkal gyűjtötték be a győzelemért járó 2 pontot, a jól küzdő jászberényiek ellen.

Jászberényi KSE – Fortress Lami-Véd Körmend 71-82 (18-27, 17-20, 16-23, 20-22)

Jászberényi: Sormaz -, Helmeczi 8, Medve 10, Horti 11/3, Dramicsanyin 31/3 Cs.: Szögi 9, Borszéki -, Antal -, Wehner 2, Kovács A. -, Fülöp -, Varga I. -.

Körmend: English 4, Németh 14/6, Ferencz 11/9, Cseh 14/12, Townes 15 Cs.: Mladenovics 5, Eilingsfeld 14/3, Ruják -, Sonyák 2, Fodor G. 3, Sömenek -, Csapai -.

Horváth Balázs: A mai mérkőzéssel már az osztályozóra készültünk. A fiúk ezúttal is bizonyították, hogy helyük van az A csoportban. Remélem önbizalmat merítenek ebből a mérkőzésből. Az osztályozón nagyon bízunk lelkes szurkolótáborunkban is.

Zorán Martic: Nem volt könnyű mérkőzés. Megpróbáltuk gyakorolni a játékunkat, de van még mit javítanunk. Biztos vagyok benne, hogy a play offban ennél jobb teljesítményt tudunk majd nyújtani.