Elcsúsztak az "olajon" a szolnokiak

Galéria !Galéria !Farkas Ricsi dobta az első kosarat ma este a JKSE - Szolnoki Főiskola Olaj KK kosárlabda mérkőzésen. Helyesebben előtte. A jászberényi kisfiúnak a kosarasok is segíteni szeretnének, ezért szurkolóikkal együtt gyűjtést szerveztek, hogy ők is hozzájárulhassanak a műtéthez szükséges anyagi háttér megteremtéséhez. Ricsi pedig egy remek kosárral hálálta meg a törődést. Persze ehhez kellett egy másik Ricsi is (Mészáros), hogy felemelje a gyűrűig, de mikor már ott járt, bizony nem hibázott.

És ez úgy tűnik, jó előjel volt a csapatnak is, mert az este során, folyamatosan vezetve, 106-79 arányban győzték le a szolnoki "főiskolásokat".

A tét nem volt kicsi, hiszen a győztes csapat egy lépéssel közelebb kerülhetett a negyedik hely megszerzéséhez, ami a felsőházban való szerepléssel járna együtt. A találkozó jelentőségét jól jelzi, hogy az Olaj a tervezettnél korábban, 17 órakor játszotta NBI./A-s mérkőzését, így az arra az összecsapásra nevezett megyeszékhelybeliek is szerepelhettek városunkban.

A bajnokság ezen szakaszában már egy-egy vereség végzetes is lehet, mivel roppant szoros a mezőny, és nem engedheti meg magának egyetlen csapat sem, hogy ilyenkor vereséget szenvedjen, főleg, ha az adott társaságnak komolyak a szándékai. Márpedig ez a jászberényiekre mindenképpen igaz!

Ennek megfelelően már a kezdő sípszótól kezdődően Mészáros Ricsiék diktálták a tempót, s egyértelműen a vendéglátók akarata érvényesült ekkor, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy alig tízpercnyi játékot követően tizenhat ponttal elmentek a fiúk (34-18). A folytatásban sem állt be jelentősebb változás a játéktéren, így a félidő végén nyugodtan vonulhattak le a hazai játékosok (56-35). Ugyan viszonylag nagyra nőtt húszpercnyi játékot követően a két csapat közötti különbség, arról azonban nem lehettünk meggyőződve, hogy eldőlt a rangadó sorsa.

Annak ellenére, hogy némi óvatoskodás volt a levegőben, a vendégek nemhogy közelebb lopódzni nem tudtak, még nagyobb hátrányba kerültek, s a harmadik negyed után már 84-57 volt az állás. Ekkor már mindenki biztos lehetett benne: a mai napon Jászberény felül fog kerekedni Szolnokon. Az utolsó percek már csak az eredmény kozmetikázására szolgáltak. Végeredmény: 106-79.

A pályán nyújtott teljesítmény alapján mindenképpen megérdemelt a Jászberényi KSE győzelme, azonban a vendégek (is) voltak az erkölcsi győztesek, ugyanis a szolnoki csapat nevében jelentős összeget adományoztak Farkas Ricsi műtéti beavatkozásának költségeire! A család nevében is köszönet jár nekik, Ricsinek pedig mielőbbi és teljes gyógyulást kíván az egész város!

A kosárlabda-bajnokság alapszakaszát tekintve az utolsó, mindent eldöntő összecsapás következik. A mérkőzés jövő vasárnap (márc. 22.) 18 órakor a Bercsényi úti sportcsarnokban lesz. Nagy szükség lesz a szurkolói támogatásra, hiszen a Szeged szintén a négy közé jutásért fog játszani. Szurkoljunk minél többen a jászberényi kosarasoknak!

***

A felnőtt mérkőzés előtt az utánpótlás-csapat lépett pályára, amely lényegében végig vezetve, simán nyert. Szinte az első pillanattól kezdve a mieink akarata érvényesült, s tízpercnyi játékot követően már 20-7-re vezettek a srácok. Ugyan a második negyedben érezhető volt egy kis visszaesés a berényiek játékában, ám ennek ellenére a félidő végére is maradt nyolc pont az előnyből (36-28).

A második félidőben fokozatosan vették át Mészáros Dávidék az irányítást, aminek következtében a harmadik negyed végére 59-38-at mutatott az eredményjelző tábla. Ekkorra megválaszolásra kerültek a legfontosabb kérdések, már csak a számszerű végeredmény volt kérdéses. Tízpercnyi játékot követően ezt is megtudhattuk: 82-65!

Gudmon András tanítványai végig összeszedetten, koncentráltan játszottak, és volt türelmük ziccerig kijátszani a támadásokat, mindez pedig nem is járhatott mással, mint a magabiztos győzelem kiharcolásával! Reméljük, hasonlóan jól fog alakulni a folytatás is!