Baseball NB2 - A padlóról álltak fel

A Jászberény Stinky Sox szombaton délután hazai pályán fogadta a budapesti Hungarian Astros csapatát a baseball bajnokság harmadik fordulójában. A vendég budapestiek kezdték a támadást a mérkőzésen, pontot azonban nem sikerült hozniuk, ellenben a jászberényi csapattal, amely az első játékrész végén 1:0-ra vezetett. Ezután sajnos mindkét csapat igen gyengén teljesített, viszont a vendég Astros csapata a harmadik és negyedik inningben 1-1 pontot szerezve már 2:1-re módosította az állást.

A negyedik játékrészben igazi hidegzuhanyban részesült a Stinky Sox, Bagyinszki Tibor hiába dobott jól a dobódombon, a vendégek pontgyártásba kezdtek, és 9 pontot ütöttek be, ponttal válaszolni viszont nem tudtunk a hosszúra sikeredett inningben.
Az ötödik játékrészben 11:1-es állásnál elveszettnek tűnt a mérkőzés, a válogatott Csík Adrián állt a dobódombra jászberényi oldalon, s nem engedett újabb pontokat a vendég budapestieknek. Azonban sikerült négyet hozni, ezzel 6 pontra csökkentve a különbséget. A hatodik inningben 3-3 pontot hoztak a csapatok, de itt már úgy tűnt, 14:8-as állásnál, hogy a Stinky Sox-nak van még némi esélye, ha a támadásra jobban odafigyelnek.

Innentől kezdve minden összejött a jászberényi csapatnak, sorban ütötték a labdákat, a pontjaink folyamatosan gyűltek. A hetedik inningben ugyancsak nem engedett a Jászberény újabb pontokat az Astrosnak, ellenben most már mi gyűjtögettük azokat, s hetet szerezve már 15:14-re mi vezettünk.
Csík keze nem remegett meg a nyolcadik játékrészben, gyors, pontos dobásait az Astros játékosai nem tudták ütni. Támadásban viszont nem csak a Csík keze nem remegett meg, hanem a többi jászberényi támadóé sem, így a támadásból feltámadás lett, újabb hét pontot hoztunk, erre a vendégek már csak egy ponttal tudott válaszolni, így nem volt szükség a kilencedik játékrészben támadnunk, hiszen a vezetés megvolt, ezzel a 22:15-ös arányú győzelem is.

A következő hétvégén vasárnap ismét Jászberényben lesz baseballmérkőzés. A Stinky Sox vendége a tavaly NB2-ben nyeretlen, azonban idén újra szárnyaló (pár éve még az NB1-ben középcsapatnak számító) Sopron Westwind lesz. A szombati (Nemesvámos elleni) idegenbeli mérkőzést egy későbbi időpontra halasztották.