Győzelem Tökölön

Jó iramú, helyzetekben gazdag találkozót láthatott a 250 lelkes tököli és jászberényi drukker az NB II Keleti csoportjának 15. fordulójában. Az őszi szezon zárómérkőzésén megtört a tököli átok: ismét sikerült gólt szerezni – öt meccs után -, ám ez sem volt elég a pontszerzéshez.

NB II, KELETI CSOPORT, 15. FORDULÓ:
TÖKÖL KSK – JÁSZBERÉNYI SE 1-2 (1-2)
Tököl, Pálya utca, 250 néző. Vezette: Fajkusz Gábor (Kormányos Gábor, Kúti Gergő)
TÖKÖL: Balázs – Medgyesi, Kurucsai, Helgert, Demény – Vejmola, Csépe, Palásti (Csönge, 76.), Horváth B. - Hamar I. (Kis A., 76.), Gasparik. Vezetőedző: Gyimesi László.
JÁSZBERÉNY: Szalma – Gulyás, Viskovics, Póti, Hidvégi – Móczó (Mohácsi, 60.), Bárkányi (Majzik, 87.), Lukácsi, Murinai – Németh Gy. (Bubori, 70.), Hamar Á. Vezetőedző: Földesi Károly.
Gólszerző: Palásti (29.), ill. Hamar Á. (3.), Lukácsi (11-esből, 33.)
Sárga lap: Demény (32.), Gasparik (60.), Balázs (90+2.), ill. Póti (65.)
Kiállítva: Helgert (74.)
Az első félidőben a Tököl játszott fölényben, ám nagyobb helyzetei a Jászberénynek voltak – ebből kétszer gólt, egyszer pedig kapufát értek el.
A hazai drukkerek kedvét már az 5. percben elvette a Berény: Móczó Norbert jobb szélről beadott labdáját Hamar Ádám fejelte három méterről Balázs Levente lábai közé. 0-1
A 29. percben egy hatalmas kavarodás után Palásti találta meg a labdát és hat méterről laposan a kapu közepébe lőtt. 1-1
A 33. percben Németh Gyula labdája találta el Demény Norbert kezét. Fajkusz joggal ítélt büntetőjét Lukácsi váltotta gólra, miután az elrepülő Balázs helyére passzolta a labdát. 1-2
A második félidő elején két kontratámadást vezetettek a vendégek, ám csak kapufáig jutottak (Németh révén). A Tököl alkalmanként jutott csak el az ellenfél kapujáig, nagyobb helyzet nem alakult ki.
A 74. percben Hamar Ádám lépett ki a leshatárról. 18 méterre a kaputól Helgert lerántotta, Fajkusz jogosan állította ki a hazai hátvédet.
Bubori megadhatta volna a kegyelemdöfést, ám négy méterről lőtt kapufát a 80. percben.
Győzelmével a Jászberény nagy lépést tett a bennmaradásért.