Az A csoportban maradást ünnepelték …

Fantasztikus hangulat, remek játék és a végén hatalmas ünneplés. Ez jellemezte a ma (kedd) esti JKSE – ZTE kosárlabda mérkőzést. A berényi csapat a 3. meccsen harcolta ki a legmagasabb osztályban való maradását.

Elképesztő hangulatban, öt hazai ponttal indult a mérkőzés, ám a negyed közepén rövid időre átvette a vezetést a ZTE (12-13). A folytatásban azután Dramicsanyin vezérletével fokozatosan húzott el a JKSE. Az első tíz perc után 9 ponttal vezettek a hazaiak.

A második negyedben folytatódott a Dramicsanyin-show. A jászberényiek centere egyszerűen tarthatatlan volt, szinte minden helyzetből betalált a gyűrűbe. A különbség egyre nőtt, s a félidő végére már húsz ponttal vezetett a Jászberény. Azzal együtt, hogy a ZTE egy pillanatra sem adta fel, ám a hazaiak a játék minden elemében jobbnak bizonyultak ellenfelüknél.

A nagyszünet után is a vendéglátók irányították a játékot, és a 24. percben már 26 pont volt a két csapat között (63-37). A negyed végére ugyan 20 ponton belülre kerültek a zalaegerszegiek (73-54), ám ekkor már csak nagyon kevesen hittek abban, hogy innen van visszaút.

Nem is volt. A záró tíz percben ugyan a zalaiak mindent egy lapra tette fel, a különbség azonban nem csökkent. Az utolsó két percre a hazai publikum már felállva tapsolta csapatát, a lefújást követően pedig kezdődhetett az örömünnep.

A három osztályozó alapján egyértelműen elmondható, hogy a JKSE teljesen megérdemelten hosszabbította meg NB I A csoportos tagságát, hiszen a párharc első meccsét követően ellenfele nőtt, s 2-1-re nyerte a 2 győzelemig tartó osztályozót.

Jászberényi KSE - Zalakerámia ZTE KK 92-71 (29-19, 25-15, 19-20, 19-17)

JKSE: AUSTIN 15/9, HODGES 17/12, MEDVE 10, Horti 2, DRAMICSANYIN 31. Csere: Fülöp -, Helmeczi 3, Szögi 5, Borszéki 3/3, Antal 4, Wehner 2

ZTE KK: KELLEY 15/3, Gáspár 8/6, Whitworth 11/9, Tóth G. 10/3, HENDERSON 11/3. Csere: Bödör 2, Vertetics 6/6, Kinter 2, Baki 3/3, Kerkai -, Kertész 3/3

Kipontózódott: Henderson (33. perc), Tóth G. (36. perc)

Horváth Balázs: Számunkra ez a meccs olyan volt, mintha bajnoki döntőt játszottunk és nyertünk volna. A szezon végére bebizonyítottunk, hogy Jászberénynek szüksége van NB I A csoportos csapatra. Azok, akik ma pályára léptek, mind a legjobbjukat adták. Gratulálok a ZTE-nek, nagyon kemény ellenfelek voltak.

Heinrich Róbert: Nem a mai mérkőzésen dőlt el a kiesés és a bent maradás sorsa, hiszen az otthoni találkozón voltunk nagyon erőtlenek.

Fotó: Gémesi Balázs