Az Olaj nyert, de mi is ünnepeltünk

Bizonyára nem bánták meg ezúttal sem azok a szurkolók, akik kilátogattak ma este a JKSE – Olaj kosárlabda mérkőzésre, hiszen ismét szenzációs mérkőzést játszott egymással megyénk két NBI A –as kosárlabda csapata a Magyar Kupa első mérkőzésén.

Ez a találkozó még a bajnoki mérkőzést is fölülmúlta, hiszen az első perctől kezdve gyors, látványos volt a játék, és pontokban sem volt hiány. Fej-fej mellett haladtak a csapatok és az első negyed végén 3 ponttal a szolnokiak vezettek.

A második tíz percben sem fukarkodtak a pontokkal a csapatok. Két pontos jászberényi vezetés után két gyors triplával fordított a Szolnok, ám a félidő végén Horti jó büntetője már egypontos jászberényi előnyt jelentett.

Az izgalmak a harmadik negyedben tovább fokozódtak. Hogy nem csupán baráti játszadozás folyt a pályán, azt egy-egy sportszerűtlen hiba is jelezte. Időnként elképesztően dobtak a játékosok, triplára tripla volt a válasz. A 23. percben 5 ponttal a JKSE vezetett, de egy perccel később már az Olajnál volt az előny ( 64-67). A közönség élvezte a játékot, gyakran csattant fel az elismerő taps egy-egy látványos megoldás után. Védekezésben ugyan nem tündököltek a csapatok, ám ez nem jelentette azt, hogy könnyű lett volna kosarat szerezni. A harmadik 10 perc végére 86-89 volt az állás, nem dőlt el semmi.

A záró játékrész ellőtt az volt a kérdés, ki éri el előbb a 100 pontot. Nos 99-99 után Dramicsanin hármasával 102-99-re alakult az állás a 35. percben. Az Olaj innen fordított, a hajrában 6 ponttal is vezetett (106-112), ám egy perccel a vége előtt 112-112 volt az eredmény. A végét az Olaj bírta jobban, így négy pontos előnnyel várhatják a visszavágót.

Jászberény - Szolnoki Olaj 117-121 (25-28, 31-27, 30-34, 31-32)

Jászberény: HODGES 33/18, Medve 8, AUSTIN 26/3, Horti 10, DRAMICSANIN 23/9
Csere: Sormaz 9/6, Fülöp 6, Kovács 2

Szolnoki Olaj: Trotter 11, MILLS 23/15, Soós 8/6, Nikolov 12/6, BÁDER 23
Csere: FODOR M. 25/12, Gay 8/6, Horváth 4, Trepák 7/3

Kipontózódott: Austin (40. perc), illetve Nikolov (37. perc)

A találkozó végén mindkét csapatot felállva ünnepelte a közönség, hiszen ritkán látható nagyszerű összecsapás volt.

Edzői nyilatkozatok:

Horváth Balázs: Közönségszórakoztató meccs végén a Szolnok örülhetett. Jövő héten szeretnénk jobban védekezni, és tisztes eredményt elérni a bajnok otthonában.

Pór Péter: Jó meccs volt, igazi gála. Hoztuk a kötelező győzelmet és előnnyel várhatjuk a visszavágót, most ez a legfontosabb.

Folytatás szombaton 18 órai kezdettel az Atomerőmű ellen, de már bajnoki pontokért.

Fotó: Gémesi Balázs
Forrás: BB1 (Szántai Tibor)