A bajnok Fehérváron is győzött

Tétnélküli mérkőzés márpedig nem létezik. Nem bizony, hiszen a bajnokság megnyerését követően sem, mindegy, hogy a szezont milyen mérleggel zárja a bajnokcsapat. Minden bizonnyal ez motiválta a Jászberényi KSE játékosait vasárnap este, amikor az Alba Regia Sportközpontban a tabella ötödik helyén álló MKB Euroleasing Fehérvár KC ellen léptek pályára. Kovács Attiláék nem szerették volna elrontani rájátszásbeli hibátlan mérlegüket, s ennek megfelelően álltak a mérkőzéshez.

Bár mindkét együttes tartalékosan szerepelt – a hazaiaknál a T-licences Albacomp játékosok, a mieinknél betegség miatt Likár Péter és Szögi Ádám nem léphetett pályára – ezen a mérkőzésen, a papírforma nem borult. Néhány hete Jászberényben 106-72-re győzött a fehérváriak ellen a JKSE, s egy ilyen siker után bizony kellemetlen lett volna egy vereség. No, de erre egyetlen pillanatig sem kellett gondolni a találkozó során, mert a mieink profi módon hozták az egyébként kötelező sikert.

MKB Euroleasing Fehérvár KC – Jászberényi KSE 79-102 (14-36, 19-22, 22-22, 24-22)

Vezette: Vétek Frigyes, Maár Gábor, Domokos Lőrinc
A JKSE pontszerzői: Horváth Csaba 19, Surmann Péter 17/6, Kovács Attila 16/3, Godena Ferenc 15, Wehner Zoltán 13/3, Surmann Gábor 10, Puskás Artúr 5, Varga István 3, Fehér Dániel 2, Visnyei Márton 2.

Bár az első kosarat a hazaiak szerezték, erre azonnal három duplával válaszoltak a mieink. Innen a házigazdák még fordítani tudtak (7-6), de innen kezdve már csak egy csapatról szólt a mérkőzés. Egy 16-0-s jászberényi rohanást követően már 7-22 állt az eredményjelzőn, s az első negyed végére már 22 pont volt a mieink előnye. Ez pedig alapvetően határozta meg a folytatást.
Egy ideig sportszerű, nyugodt légkörben folyt a találkozó, a különbség 30 körül mozgott a két együttes között. Ez persze felbosszantotta a hazaiakat, s egy-két esetben bizony majdnem elszabadultak az indulatok. Ebben a játékvezetők is ludasak voltak, mert nem kellő eréllyel torolták meg a szabálytalanságokat, illetve akkor is fújtak, amikor nem kellett volna. Szerencsére viszonylag gyorsan helyreállt a rend a pályán, s ismét a játéké volt a főszerep. Ebben pedig a mieink minden tekintetben jobbak voltak. Csapatként működött ezúttal is a JKSE, s ezt mindennél jobban bizonyítja, hogy 10 játékosunk neve mögé is került pont, s közülük hatan is kétszámjegyű eredményt értek el.

Összességében elmondható, hogy Wehner Zoliék nagyon profi módon hozták ezt a találkozót. Már az első tíz percben olyan előnyre tettek szert, amely demoralizálta az ellenfelet, amely nem is tudta a folytatásban szorosabbá tenni a találkozó állását. A látottak alapján a JKSE félgőzzel is megérdemelt győzelmet aratott Székesfehérvárott. Abban a csarnokban, ahol egy nappal később a magyar bajnoki döntő negyedik mérkőzését játssza majd az Albacomp és a Szolnoki Olaj csapata. A párharcban a fehérváriak vezetnek 2-1-re s hétfőn este egy újabb győzelemmel feltehetik a koronát a fejükre. A fehérváriak egyébként a mieink mérkőzése után tartották utolsó edzésüket a nagy mérkőzés előtt, s a negyedik negyedet Hanga Ádámék is megtekintették.

Az 1-8. helyért folyó rájátszás 6. fordulójának további eredményei:

B-Beton Bonyhádi KSE – Bp. Honvéd 65-61
SMAFC-NYME – EKF-Eger-HÉSZ SE 86-77
Veszpérmi Egyetem – EnterNet Vásárhely 91-79