Biztos győzelem a Bonyhád elleni rangadón

Az első négy helyezett ismét egymás ellen mérkőzött az NB I/B-s felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság rájátszásának 4. fordulójában. A negyedik Eger otthonában a harmadik Veszprémi Egyetem vendégszerepelt, míg a listavezető Jászberényi KSE a második B-BETON Bonyhádi KSE együttesét fogadta. Hazai győzelmek esetén már bajnokot ünnepelhettünk volna Jászberényben, ám a veszprémiek idegenben is nyerni tudtak, s így a bajnokavatás egy héttel eltolódott. A JKSE viszont ezúttal is hozta a papírformát és negyedik rájátszásbeli találkozóját is megnyerte.

Az előző szezon rájátszásában két szikrázó ütközetet vívott egymással a jászberényi és a bonyhádi gárda, s akkor a második és harmadik hely sorsa dőlt el a két csapat versengésében. Akkor a bonyhádiak örülhettek jobban, hiszen az ő nyakukba került a bajnoki ezüst, míg a mieink a harmadik helyet szerezték meg. Ezúttal még nagyobb volt a tét, hiszen a JKSE a tabella élén állva fogadta a második B-BETON T. A két együttes között négy győzelemnyi volt a különbség, azaz Horváth Balázsék várhatták nyugodtabban a találkozó kezdetét, hiszen még vereség esetén is maradt volna bőven az előnyből. A mieink persze erre nem is gondoltak, hiszen több mint két éve tartó hazai veretlenségük meghosszabbítása volt a céljuk. No, meg az, hogy minél közelebb kerüljenek a hőn áhított aranyérem megszerzéséhez.

A vendégek esélyeit csökkentette, hogy két legjobb pontszerzőjük, Morgen és Mátyus nélkül érkeztek Jászberénybe, de Horváth Balázsnak is nélkülöznie kellett egy alapemberét, mivel Horváth Csaba munkahelyi elfoglaltság miatt csak a találkozó utolsó perceire érkezett meg Jászberénybe. Ekkor pedig már nem volt izgulni valónk, hiszen csapatunk biztosan vezette a rangadón, s azt is tudtuk, hogy az egy órával korábban kezdődött egri találkozón vendégsiker született. Azaz, a bajnokavatás egy héttel eltolódott.

Jászberényi KSE – B-BETON Bonyhádi KSE 95-70 (30-14, 17-18, 22-16, 26-22)

Vezette: Jakab László, Fodor Attila, Gaál István

A JKSE pontszerzői: Kovács Attila 27/12, Wehner Zoltán 16/6, Szögi Ádám 15/3, Surmann Péter 11, Surmann Gábor 10/6, Likár Péter 6, Godena Ferenc 5, Varga István 3, Puskás Artúr 2.

Az eredmény alakulása:
5. perc: 16-6, 10. perc 30-14, 15. perc: 39-22, 20. perc: 47-32, 25. perc: 58-40, 30. perc: 69-48, 35. perc: 79-58, 40. perc: 95-70

A JKSE Kovács Attila vezérletével – 16 pontig jutott az első negyedben – azonnal magához ragadta a játék irányítását és fokozatosan növelte előnyét. A vendégek riadt nyuszihoz hasonlítottak ebben az időszakban. Úgy tűnt, mindkét csapat tisztában van vele, hogy ezen a találkozón csak hazai siker születhet. Ennek megfelelően a mieink nyugodtan játszottak, míg a bonyhádiakból hiányzott az a „tűz”, ami szorosabbá tette volna a mérkőzés alakulását.

Az első 10 percben szerzett 14 pontos előnyének birtokában nyugodtan játszott a második felvonásban is a jászberényi gárda, ám ekkor elég sok hiba csúszott a mieink támadójátékába. Ezt kihasználva a vendégek Rutkai, Tömösvári és Kovács eredményességének köszönhetően egy ponttal csökkenteni tudták hátrányukat a félidő végére. Izgalmat igazán csak az jelentett, hogy Surmann Gábor és egy bonyhádi játékos összeakaszkodott egymással, de az edzők és a játékvezetők gyorsan megoldották ezt a problémát. A fiúk lementek pihenni, a mieink pedig dobhattak két büntetőt.

Nem változott a játék képe a második félidőben sem. Több látványos jászberényi támadás után csattant fel a szurkolók tapsa, s a különbség 16-20 pont között mozgott. Különösen Likár Péter két zsákolása aratott nagy sikert a nagyérdemű részéről, de Szögi Ádám és Surmann Péter betörése is rendre pontokat eredményeztek.

A záró játékrészben már csak az volt a kérdés, hány ponttal nyeri az összecsapást a JKSE csapata. A fiúk ekkor már tudták, hogy Egerben vendégsiker született, így ezen a napon nem lesz bajnokavatás. Ez azonban nem befolyásolta a mieink teljesítményét, s már 28 pont is volt a két együttes között a különbség. Ebben a játékrészben Kovács Attila birkózott egyet Lőrincz Viktorral, s parkettre is vitte ellenfelét. A hirtelen fellángoló indulatokat ezúttal is az edzők oldották meg cserékkel, s a folytatásban ismét nyugodt hangulatban folytatódott a játék. A vendégek beletörődtek a vereségbe, míg a mieink láthatóan élvezték a játékot.

A látottak alapján a JKSE 25 pontos különbségű győzelme teljesen megérdemelten született meg. Horváth Balázs fiai minden tekintetben felülmúlták ellenfelüket és időnként közönségszórakoztató játékkal nyerték meg negyedik rájátszásbeli találkozójukat. Ez pedig azt jelenti, hogy május 6-án, pénteken a Belvárosi Általános Iskola játékcsarnokában bajnokavatásra kerülhet sor, ha Wehner Zoliék legyőzik a SMAFC-NYME együttesét. Az a találkozó várhatóan nehezebbnek ígérkezik, ám az esélyek a mieink mellett szólnak. Idegen egy nagyszerű mérkőzésen nyertünk egyetlen ponttal a soproniak ellen, s az a bizonyos egyetlen pontocska most bajnoki címet és feljutást jelentene a mieink számára. Reméljük, így lesz!

A találkozó végén egyébként a B-BETON Bonyhádi KSE elnöke, Kiszler Ferenc a közönség nagy tapsa mellett gratulált a JKSE idei szerepléséhez, s már bajnokként köszöntötte a mieinket. Egyben sok sikert kívánt a JKSE-nek a következő szezonra, s azt, hogy a város és a potenciális támogatók álljanak a gárda mögé, hogy az NB I-ben is bizonyíthassák a berényiek képességüket.
- A bajnokság előtt mi is az első hely megszerzésében reménykedtünk, ám sérülések miatt többször sem tudtunk a legjobb csapattal szerepelni. Ezzel együtt is el kell ismerni, hogy a legjobb csapat megérdemelten szerzi meg a bajnoki címet. Mert nem lehet kérdéses, hogy a 2010/2011-es bajnoki szezon végén a jászberényi fiúk nyakába kerül a bajnoki aranyérem – mondta Kiszler Ferenc. Szép gesztus volt ez a néhány mondta a legnagyobb ellenlábasnak számító egyesület elnökétől.

A találkozó krónikájához tartozik még, hogy a mérkőzés előtt, a negyedek közötti szünetben és a nagyszünetben is a Csillag születikben szereplő Valentin Tánciskola Akrobat Show Dancers csoportja szórakoztatta a szurkolókat. A táncokat Bálint Éva Linda tanította be a lányokkal.

A férfi kosárlabda NB I/B 1-8. helyért folyó rájátszásának 4. fordulóbeli eredményei:

EKF-Eger-HÉSZ SE – Veszprémi Egyetem 74-81 (23-18, 11-19, 17-18, 23-26)