A királynék városát is meghódították

A hűség városa (Sopron) után a királynék városának (Veszprém) meghódítására indultak pénteken délben a Jászberényi KSE kosarasai. Az NB I/B-s felnőtt férfi bajnokság 1-8. helyéért folyó rájátszásban ezen a napon két rangadót is rendeztek. A második veszprémiek az első jászberényieket, a harmadik bonyhádiak a negyedik egrieket fogadták. A mieink megtartották jó szokásukat és Sopron után Veszprémet is meghódították.

Az 1-8. helyért folyó rájátszás első két fordulójában mind a JKSE, mind a Veszprémi Egyetem megszerezte a győzelmet, s így az első és a második csatázhatott pénteken este a királynék városában. Az elmúlt bajnoki szezonban is találkozott egymással a rájátszásban a két gárda, s akkor Veszprémben és Jászberényben is hazai siker született, az alábbi eredménnyel:

Fotó:  Szalai GyörgyFotó: Szalai GyörgyVeszprémi Egyetem – JKSE 99-89
JKSE – Veszprémi Egyetem 122-100

A mieink esélyeit növelte, hogy két héttel korábban Sopronban is nyerni tudtak, s ezúttal már nem léphetett veszprémi színekben pályára az a Faragó Péter, aki tavalyi szezonban egyedül elintézte csapatunkat az akkori, veszprémi találkozón. Három felvonás után ugyanis még a JKSE vezetett egyetlen ponttal, majd jött Faragó és mindenhonnan kosarakat szórt (41 pontig jutott). A nagyszerű játékos eligazolt Veszprémből, így tőle ezúttal nem kellett tartani. Ami pedig leginkább a mieink mellett szólt, az a csapategység, valamint a kispad hossza volt, amely ebben a bajnokságban jellemzi a JKSE együttesét. Az alapszakasz és a rájátszás mérkőzései közül egyetlen egyszer fordult elő, hogy senki nem nyújtott extra teljesítményt - Egerben -, míg a többi találkozón mindig volt 3-4 olyan játékosunk, aki eldöntötte az adott találkozó sorsát. Nos, ez történt Veszprémben is.

Veszprémi Egyetem – Jászberényi KSE 86-98 (20-26, 27-21, 19-19, 32-20)

Vezette: Markovsky Szabolcs, Fekete László, Tőzsér Dénes

A JKSE pontszerzői: Surmann Péter 29/6, Szögi Ádám 19, Godena Ferenc 13, Likár Péter 12, Surmann Gábor 10, Horváth Csaba 6, Wehner Zoltán 5, Kovács Attila 4.

Az eredmény alakulása:

1. negyed: 6-4, 8-8, 10-13, 12-19, 16-24, 2-26
2. negyed: 22-32, 30-34, 38-38, 46-43, 47-47
3. negyed: 47-50, 53-52, 55-52, 55-56, 60-61, 64-61, 66-66
4. negyed: 66-72, 72-74, 77-78, 77-88, 80-90, 83-94, 86-98
Fotó:  Szalai GyörgyFotó: Szalai György
Horváth Balázs a Surmann Péter, Kovács Attila, Wehner Zoltán, Szögi Ádám, Horváth Csaba kezdőötöst küldte pályára, s a fiúk az első 2-3 perc bizonytalansága után (8-6) átvették a játék irányítását és fordítottak. A tényekhez tartozik, hogy Horváth Csaba nagyon rövid idő alatt három személyit is begyűjtött, s őt le kellett cserélni. A 10 pontig jutó Surmann Péter vezérletével így is hatpontos előnyre tett szert az első játékrész végére a JKSE. Ekkor úgy tűnt, ha így folytatja tovább a játékot csapatunk, akkor nem marad izgalom a meccs végére. Az viszont már ekkor érezhető volt, hogy a hazaiak tízesével, Szabó Balázzsal (10 pontot szerzett az első negyedben) nem nagyon bírtak Kovács Attiláék. Horváth Balázs már ekkor forgatta csapatát, hiszen Likár és Godena is pályára lépett.

A második tíz percet a JKSE kezdte jobban, ám az első két perc után szétesett a mieink védekezése és 30-34-nél Horváth Balázsnak időt kellett kérnie. Ez sem segített azonban, s az sem, hogy a negyed közepe táján a hazaiak legjobbja Szabó vádlija megsérült, s lebicegett a pályáról. Ez sem zavarta meg azonban a házigazdákat, akiknek soraiban természetesen ott volt a pályán Nagy Róbert, aki több éven át volt a jászberényi kosárlabda barátok kedvence. A negyed hajrájában a hazaiak átvették a vezetést (46-43), ám a nagyszünetre sikerült döntetlen állással pihenőre vonulni csapatunknak.

Az már az első félidőben látszott, hogy ezúttal Kovács Attila és Wehner Zoltán halványabb a megszokottnál, s mivel Horváth Csaba gyorsan begyűjtötte negyedik személyi hibáját, őt már csak a hajrában tudta ismét pályára küldeni Horváth Balázs. Szerencsére ezúttal is voltak, akik kirángatták a mieink szekerét a kátyúból, s a végén a királynék városa is a „lábaink előtt hevert”. Addig azonban még hátravolt nem akármilyen két negyed.

A találkozó harmadik felvonása sikeredett talán a leggyengébbre. Mindkét együttes játékosai sokat hibáztak, s 53-52-es hazai vezetésnél elszakadt az a bizonyos cérna Horváth Balázsnál. Csapatunk trénere sokadik alkalommal emelte fel a hangját a játékvezetők ténykedése miatt – szó se róla, a bíráskodás nem volt méltó a rangadóhoz -, s technikait ítéltek ellene. A hazaiak értékesítették is a két büntetőt, ám 55-52 után 55-56-nál már ismét a JKSE vezetett. Idegbajos volt a negyed hajrája, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett 1-1- ponttal, s 30 percnyi játék után 66-66 állt az eredményjelzőn. Azaz, a döntés az utolsó tíz percre maradt, ahogy az előző szezonban történt. Igen ám, de ezúttal egészen más volt a találkozó hajrájának forgatókönyve.

Fotó:  Szalai GyörgyFotó: Szalai GyörgyHárom gyors dupla után másfél perccel a negyedik negyed kezdet után 66-72-re alakult az eredmény. Innen még 72-74-re visszakapaszkodtak a házigazdák, ám 77-78 után döntő pillanatok következtek. Egy jászberényi dupla után Surmann Gábor kétszer is jól célzott a hárompontos vonal mögül, s máris 77-86-ra módosult az állás. Ez a két tripla megtörte a kemény fizikai csatában fáradó veszprémieket, s már az sem segített rajtuk, hogy a játékvezetők rövid időn belül két szándékos hibát is befújtak a mieink ellen. Különösen Surmann Péter volt elemében – a mezőny legjobbjának bizonyult -, aki ellen nem volt ellenszere a veszprémieknek. Olyan egyéni akciók után szerzett pontokat, melyek még a hazai szurkolók elismerését is nem egyszer kivívta. Mellette nagyon jó teljesítményt nyújtott Szögi Ádám, Likár Péter, Godena Ferenc és Surmann Gábor is, míg a másik oldalon csak Szabó és Jilling nyújtott extrát, s ezen a napon ez kevés volt a JKSE ellen.

Csapatunk a látottak alapján teljesen megérdemelten nyerte meg újabb idegenbeli találkozóját, s ezzel már valóban csak egyetlen lépéssel áll a bajnoki aranytól. Most két hazai találkozó következik – Bonyhád és Sopron -, s ezek megnyerése esetén már három fordulóval a 2010/2011-es bajnoki szezon zárása előtt bajnoki címet és feljutást ünnepelhetünk. A több mint kétéves hazai veretlenséget tehát még két mérkőzéssel kell meghosszabbítani, s akkor fennállásának legszebb eredményét érheti el a Jászberényi KSE csapata. Reméljük, hogy így lesz!

A Bonyhád nyerte a másik rangadót

A pénteki napon egy másik rangadót is rendeztek az 1-8. helyért folyó rájátszásban, melyen a bonyhádiak hazai pályán legyőzték az egrieket (86-63), s így visszatornázták magukat a tabella második helyére. Azaz április 29-én, pénteken ismét rangadó lesz a Belvárosi Általános Iskola Bercsényi úti játékcsarnokában, hiszen a második helyen tanyázó bonyhádiak vendégeskednek majd Jászberényben. Ez a találkozó a megszokottól eltérőn nem 19.30 órakor, hanem fél órával korábban, 19.00 órakor kezdődik.

Mindenki fehérbe!

A JKSE vezetése és csapata továbbra is kéri szurkolóit, hogy a rájátszás hazai mérkőzésein fehér pólót viselve is jelezzék, hogy a együttes mellett vannak. A székesfehérváriak elleni találkozón jó volt felnézni a lelátóra, amely fehérlett a jászberényi szurkolók jóvoltából!