Küzdeni tudásból már jeles, az eredményre még várni kell…

A jászberényi kosárlabda csapat - az ismert okok miatt - Jones és Johnson nélkül állt fel a Sopron elleni mérkőzésre, a vendégeknél viszont mind a három légiós ott volt a pályán. Ám alig két perc után Thomas combsérülés miatt kiszállni kényszerült a játékból.

A találkozó egyébként vendég kosárral indult, majd a hazaiak pillanatai következtek. A JKSE 0-2-ről fordított 7-2-re, ám 9-11-nél ismét a vendégeknél volt az előny. A negyed második felében felváltva vezettek a csapatok és a dudaszó pillanatában 4 pontos soproni fórt mutatott az eredményjelző.
A második negyedet is a vendégek kezdték jobban (21-27), ám 33-31-nél már a JKSE vezetett. Ebben az etapban kezdett hárompontos dobóversenyt Hodges és Vesztergom, melyet végül a jászberényi játékos nyert 6-5-re, de a soproni hetes teljesítménye is nagyban befolyásolta a végeredményt. A nagyszünetre 4 pontos soproni előnnyel mentek a csapatok, az az még nem dőlt el a találkozó sorsa.
A harmadik negyedben is igen változatos volt a játék, 41-46-ra vezettek Molnárék, majd 50-46 volt a jászberényiek javára. Amíg a hazaiaknál Hodges remekelt, addig Horváth Imre csapatában az Egemonye, Rubin, Vesztergom hármas járt az élen a pontszerzésben. A negyedet végül 20-18-ra a JKSE nyerte és így a záró 10 perc előtt csak 2 pont volt a soproniak előnye.
A találkozó sorsa a negyedik játékrész elején dőlt el. A fáradtak látszó jászberényiek hibáit kihasználva 8-10 pontos előnyre tettek szert a soproniak és ezt az előnyt a találkozó végig tartani tudták.
Veresége ellenére a hazai csapat nagy tapsot kapott szurkolóitól, akik elégedettek voltak az ebben az összeállításban először pályára lépő csapatuk hozzáállásával és akarásával.
Jászberényi KSE - Kis Rába menti Takarék Soproni KC 83-90 (21-25, 14-14, 20-18, 28-33)

Jászberényi KSE: Sormaz 6, HODGES 32/18, Medve 6, HORTI 15, Fülöp 7 Csere: Borszéki 4, WEHNER 12/3, Helmeczi -, Antal 1, Varga -
Kis Rába menti Takarék Soproni KC: Thomas 3, RUBIN 21/9, MOLNÁR 14/6, Gombás 2, EGEMONYE 21 Csere: Lakatos 6/3, VESZTERGOM 19/15, Keresztes 4
Horváth Balázs, a Jászberény edzője: Nagyon nagyot küzdött a csapat, csak dicsérni tudom a játékosaimat, akik végig szívvel-lélekkel játszottak. Nem sokon múlt, hogy nem mi nyertük a találkozót, de a negyedik negyedben a zóna ellen nem találtuk meg időben az ellenszert. Gratulálok a soproniaknak.

Horváth Imre, a Sopron edzője: Ahogy számítottam, nagyon meg kellett küzdenünk ezért a győzelemért a láthatóan felszabadultan játszó jászberényiek ellen. Játékosaimat a szívükért és csapatjátékukért dicsérhetem.

Forrás: BB1 (Szántai Tibor)