Tisztes helytállás Fehérváron

A keddi kupameccs után szombaton délután Székesfehérvárra utazott a jászberényi kosárlabda csapat, bajnoki mérkőzésre. Minden mutató az Albacomp győzelme mellett szólt, így nem született meglepetés Fehérváron, azaz a hazai csapat nyerte a bajnoki meccset szombaton este.

Az első percek után – amikor még négy találatot jegyeztek Dramicsaninék – igencsak ráijesztett a fehérvári legénység a jászsági kosarasokra, hiszen egy 12-0 –ás periódust produkált és innen kezdve szaladni kellett az eredmény után, ami nem igazán volt sikeres, hiszen a kezdeti 8 - 10 pont után, a negyed végére 19-re nőtt a különbség.

A következő 10 percben sem tudtak a fiúk lefaragni az Alba előnyből, sőt az első félidő végére szinte eldőlt a meccs, hiszen a jelen lévő mintegy 1800 !! néző 53-32 –es fehérvári vezetést láthatott az eredményjelzőn.

A 2. félidő már kiegyenlítettebb játékot hozott, aminek szemmel látható eredménye lett ui. ezt az etapot - igaz csak kettő ponttal de - Medve Mátéék nyerték.

A befejező részben sem Horti Bálinték magukat, és ennek köszönhetően ebben a játékrészben is Ők voltak eredményesebbek. Lényeges, hogy a különbség is 20 pont alatt maradt, ami tisztes helytállásnak számít az erőviszonyokat figyelembe véve.

Albacomp Fehérvár - Jászberényi KSE 89-71 (32-13, 21-19, 19-21, 17-18)

Albacomp: SIMON B, 6/3, El-Amin 15/6, Hollis 13/3, HENDLEIN 15/3, KELLER Á. 13 Csere: Chism 8, BÓDI 15/9, Supola -, Juhos 4, Gorzsás -

Jászberény: Szögi 6, AUSTIN 28/6, MEDVE 14, Horti 6, Dramicsanin 14 Csere: Borszéki 2, Fülöp -, Kovács A. 1, Helmeczi -, Antal -

Folytatás a ezúttal egy hétfői napon, március 5.-én Debrecenben. (Ők egyébként igen súlyos vereséget szenvedtek Szombathelyen.) A Cívisváros elleni összecsapás, olyan ki-ki meccsnek mondható, hiszen az a gárda amelyik bezsebeli a két pontot, minden bizonnyal elkerüli a ZTE elleni kiesési párosítást.