Növekszik a tét a női röplabda NB I-ben…

Az első osztályú női röplabda bajnokságban szombaton elkezdődtek a rájátszás küzdelmei. Itt már minden meccs létfontosságú, hiszen a továbbjutás a tét. A páros mérkőzések ebben a szakaszban két nyert meccsig tartanak. A Jászberényi RK ellenfele ebben a körben a tabellán őt közvetlenül követő MTK Budapest együttese. Az első összecsapásra szombaton este Jászberényben került sor, mivel a hazai pálya előnye a tabellán az alapszakasz végén előkelőbb helyet elfoglaló csapatot illeti. Ebben az évben kétszer találkoztak egymással a csapatok, először Budapesten az MTK szoros csatában nyert, a visszavágó viszont a Jászberény „sima” győzelmét hozta.

Az előzetes várakozások – legalább is hazai oldalról - kemény mérkőzésen berényi győzelmet jósoltak. Az első játszma így is indult. Míg a vendéglátók összeszedetten játszottak, ellenfelük jószerével csak közelről szemlélte a történéseket. Az első technikai időnél 8 : 1 állt az eredményjelzőn. Sőt a folytatásban sem történt változás, ezért Hollósy László a vendégek edzője időt kért, mielőtt még maradandó nyomott hagyott volna a mérkőzés kezdése a tanítványaiban. Ezt viszont egy újabb hazai pont követte és már tíz volt a különbség. Ekkor azonban valami kezdett megváltozni hiszen berényi pontra MTK-s volt a válasz, de a második kötelező pihenőnél még mindig tetemes volt a hazai előny. A folytatásban viszont a legrosszabb álmai jöttek elő a vendéglátók szurkolóinak, mert egyetlen pontra hat válaszcsapás érkezett, így már látótávolságban volt az MTK. Hogy mi okozta a jászberényi csapat elbizonytalanodását, ezúttal sem lehet tudni, de nem ez volt idén az első ilyen szituáció. Ennél közelebb azonban már nem engedte ellenfelét a hazai együttes és a hajrára megnyugtató előnnyel fordult. A végjáték izgalmas, de edzői szempontból idegtépő volt, hiszen mindkét oldalon a rontott nyitások váltak főszereplővé. Mindenesetre a Jászberényi RK remek kezdés után, ha fogcsikorgatva is, de behúzta az első játszmát. (25 : 22)

A második szett kezdetén fordult a kocka... míg az MTK egyre magabiztosabb lett, addig a JRK továbbra is sokat bizonytalankodott főleg támadásban. Ez pedig tovább acélosította ellenfelük sánc- és mezőny munkáját. Ez arra volt elég, hogy az MTK tartsa két-három pontos előnyét. Amikor a Berény kicsit zárkózott volna, akkor vagy egy hazai hiba, vagy pedig a remek védekezés segített megtartani az előnyt. A végjátékban pedig már nem volt esélye a vendéglátóknak, így a második játszma az MTK-é lett (20 : 25).

A látottak alapján a folytatás nem sok jóval kecsegtette a hazai szurkolókat. Minden ott folytatódott, ahol az előző szettben abba maradt. Deme Gábor a Jászberény edzője nagyon gyorsan az időkéréshez folyamodott, de nem túl sok sikerrel járt, mert csapata továbbra is hitehagyottan játszott. Az első pihenőre már négy pontos MTK előnnyel mentek a csapatok. Ekkor úgy tűnt, hogy végre magára talál a vendéglátó, hiszen sikerült kiegyenlítenie (12 : 12), utána azonban ismét megijedtek saját árnyékuktól, mert ellenfelük nem csinált semmi extrát „csak” kihasználta minden bizonytalanságukat. Nem csoda, hogy ismét jelentős előnnyel fordultak a hajrára, amit még növeltek is és ezt a szettet valóban nagyon magabiztosan nyerték (17 : 25), ezzel megfordítva a mérkőzés állását.

Egyre szaporodtak a viharfelhők a jászberényi csapat fölött, nem is annyira az eredmény - bár az a tudat, hogy az MTK egyetlen játszmára került a győzelemhez minden volt csak nem megnyugtató -, sokkal inkább a játék képe miatt. Két és fél szett alatt sikerült maguknak olyan mély gödröt ásni, hogy az nem sok jóval kecsegtetett. Szerencsére a szurkolótáboruk hite egy pillanatra sem ingott meg és ez hatalmas buzdításban öltött testet. Mindkét együttes tudta, hogy akár a páros mérkőzés szempontjából is kulcs fontosságú lehet ez a felvonás. Ennek megfelelően nagyon koncentrált mindkét csapat. Az MTK egy-két hibáját kihasználva a JRK vette magához a játék irányítását, de ez csupán egy-két pontos különbséget jelentett. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik, hol pedig a másik oldalon esett pont. A küzdelmet mi sem jellemezte jobban, mint az, hogy már a végjátékhoz közeledve alakult ki az első három pontos hazai előny (18 : 15). Ezt követően ezúttal a vendégek futottak az eredmény után, de az ő próbálkozásukat sem kísérte siker. Sőt a szett végére egy kicsit a koncentrációjuk is alább hagyott, így a Jászberény megnyerte ezt a számukra égetően fontos játszmát (25 : 19). De talán még ennél is fontosabb volt, hogy kezdett ismét összeállni a játékuk.

A mindet eldöntő ötödik szett előtt ember nem volt aki – félre téve kedvenceikhez fűződő kötődését – meg tudta volna jósolni mi fog következni. A hazaiak meglovagolják, hogy feljövőben vannak, vagy a vendégek újra erőre kapva felteszik a pontot az „i”-re. Az első labdaérintést követően látszott, hogy a Jászberény nem akar még egy esélyt adni a meglehetősen fiatal ellenfelüknek. Így magukhoz ragadták a kezdeményezést és újra az első játszmát idéző játékkal tudatosították, hogy meg akarják tartani pályaelőnyüket. Ennek megfelelően fokozatosan növelték előnyüket, amin a két alapvetően jól időzített vendég időkérés sem tudott megtörni. Bár az eredményben nem volt érzékelhető – a technikai időnél 8 : 5 volt az állás -, de a játék képe sejtette, hogy az MTK-ban már nem lesz elég energia a fordításhoz, pedig mindent tőlük telhetőt megtettek ennek érdekében. Végül a Jászberényi RK megnyerte a döntő játszmát (15 : 8) és ezzel az összecsapást is.

Ezen az estén igazi „edzőgyilkos” mérkőzést láthatott a szép számú közönség. A két csapat a rájátszáshoz méltó hatalmas csatát vívott, amiben hol az egyik, hol pedig a másik tűnt befutónak és ehhez méltóan izgalmas volt a befejezés is. A Jászberénynek ezúttal nem csak az MTK-val kellett megküzdeniük, hanem egy sokkal keményebbnek bizonyuló ellenféllel, saját magukkal is. Ezalkalommal mindkettő meccset megnyerték, de azt gondolom, hogy a maréknyi vendégszurkoló sem csalódott a kedvenceikben annak ellenére, hogy karnyújtásnyira voltak a sikertől.

Jászberényi Röplabda Klub – MTK Budapest: 3:2 (22, -20, -17, 19, 8).

Edzői nyilatkozatok:

Deme Gábor (JRK): „Rendkívül rosszul játszottunk ezen a mérkőzésen, de legalább rájöttünk arra, hogy nem szabad ilyen enerváltan röplabdázni. Emellett túlpörögtünk és sok hibával játszottunk. A következő mérkőzésre ez egy intő jel. Túlgörcsöltük ezt a meccset és ezt nagyon jól kihasználta az ellenfél. Józsa Zsuzsa szenzációsan játszott, nálunk pedig nem volt olyan, aki termelni tudta a pontokat. Nagy dolog, hogy ilyen teljesítménnyel meg tudtuk nyerni ezt a mérkőzést. Azt várom, hogy a budapesti második mérkőzésen jobb játékot mutassunk be és nyerjünk.”

Hollósy László (MTK): „Nyilván nem vagyunk boldogok, hiszen 2:1-re vezettünk, s a negyedik játszmában is ott voltunk fej-fej mellett. Ott történt egy kisebb hullámvölgy. Deme Gábor kollégám azt mondta, hogy a két csapat jól ismeri egymást. Ez valóban így van. Azt is mondta, hogy nem fogunk tudni új dolgokat mutatni, mi azért mutattunk új dolgokat és ezek egész jól el is sültek. Ebből a szempontból büszke vagyok a csapatomra. Az a nüansz, hogy miért nem tudtuk megnyerni, a rutintalanság, hiszen Török Kata 17 évesen szállt be a mérkőzésbe és csodálatosan helytállt. A mi keretünk rettentően fiatal, de nyilván annak örülök, hogy a rutin is hozzátette a maga dolgát, hiszen Józsa Zsuzsi igazi tyúkanyóként terelgette a csajokat. Nyilván nem adjuk fel és egyet ígérhetek: nem lesz egyszerűbb dolga Budapesten sem a Jászberénynek.”
Forrás: Budai Levente - Jászberényi RK

Folytatás március 16-án Budapesten. Képriport erről a mozgalmas és izgalmas összecsapásról a galériában…Katt’ a fotókra…