Női röplabda NB I. ... Papírforma vereség emelt fővel.

Az első osztályú női röplabda bajnokságban már az elődöntők második mérkőzéseinél tartanak a csapatok. Csütörtök este remek mérkőzésen szerezte meg második győzelmét a Vasas Óbuda az UTE ellen. A másik ágon a bajnok látogatott Jászberénybe, miután hazai pályán 3 : 0-ra nyerte az első összecsapást. A hazaiak, már Békéscsabán jelezték, hogy papírforma ide, papírforma oda, nem mentek feltett kézzel a páros mérkőzésbe. Igaz ez az első mérkőzésen leginkább egy szoros játszmát jelentett. Szombaton este a hazai közönség előtt arra készültek, hogy még inkább megkeserítsék a favorit dolgát. A berényi szurkolók mellett szép számmal érkeztek csabaiak is kedvenceik biztatására. Így minden adott volt egy remek hangulatú mérkőzéshez.

A vendéglátók azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést és jó játékkal megszerezték a vezetést is. Az első technikai szünetben három pont volt a Jászberény előnye, miközben a csabaiak próbáltak közelebb kerülni, ami végül is 9 : 9-nél sikerült. Viszont innen komoly csata alakult ki minden egyes pontért. A második technikai időnél még mindig a JRK-nál volt az előny, azonban ezt követően három elrontott nyitás fogadás már a bajnok vezetését jelentette és innen már magabiztos játékkal zárta le ezt a küzdelmes szettet (19 : 25).

A folytatásban minden előzmény nélkül – az idényben nem először - szétesett a Jászberényi RK, pedig az első szettben mutatott játék és küzdeni tudás reménnyel tölthette el a hazai szurkolókat. Tulajdonképpen percek alatt eldőlt a játszma sorsa, mivel a vendéglátóknak még momentumai sem voltak. Ekkor leginkább az volt a kérdés, hogy hogyan zárul a mérkőzés és mennyi idő kell hozzá. Minden esetre ezt a felvonást a Békéscsaba percek alatt nyerte 13 : 25 arányban.

Ezt követően, mint amilyen gyorsan tovatűnnek a fellegek egy nyári vihar után, úgy kapott újra életre a vendéglátó. Sasa Nedeljkovic a vendégek edzője nem vette tréfára a dolgot és 5 : 2-es állásnál ki is kérte első idejét, viszont ez sem törte meg a berényi csapat lendületét. Csak 10 :10-nél sikerült ledolgoznia hátrányát a bajnokság esélyesének. Ha azt mondtuk, hogy az első játszmában kiélezett küzdelem folyt minden labdáért, akkor nehéz találó jelzőt használni arra, ami ezután következett. Hol az egyik, hol a másik oldalon volt az előny. A két edző pedig mindent megtett, amit a pályán kívülről csak lehet, de a csata nem látszott eldőlni. Fantasztikus volt a hangulat a nézőtéren is. Attól függően, hogy éppen ki szerezte a pontot, hol ez egyik, hol a másik tábor volt az egekben. A hajrára is ilyen szoros eredménnyel érkezett a játszma. Ekkor azonban két remek pont és szett labdához jutott a JRK, azonban mindkettő kísérletét meghiúsította a Békéscsaba. Majd újabb hazai lehetőség, de ezt is hárította a foggal-körömmel küzdő bajnok - pedig "csupán" egy a továbbjutás szempontjából elhanyagolható játszmáról volt szó. Igaz, aki a legjobb akar lenni, az nem engedhet meg magának egyetlen elvesztett játszmát sem. Végül felülkerekedett a nagyobb tudás és ha nem is simán, de a vendégeknek sikerült lezárniuk ezt a szettet is (26 : 28) és ezzel 3 : 0 arányban megnyerni a mérkőzést.

Eltekintve a második szettől igen élvezetes, látványos és remek mérkőzésnek lehetett tanúja a szépszámú közönség. Nem csoda, hogy mindkét tábor lelkesen megköszönte kedvenceiknek ezt az estét. A regnáló bajnok egy lépéssel közelebb került a címvédés lehetőségéhez, a házigazda pedig erőt meríthet ebből a teljesítményből a bronzmérkőzésre. Ami látva a várható ellenfelek csütörtök esti teljesítményét, bizonyára nagyon kemény csatát fog hozni, akár a Vasas, akár az UTE lesz az ellenfél. Ami viszont biztos ott, már egyetlen mérkőzés sem fogja következmények nélkül elviselni a második szettben mutatott játékot. Minden esetre elmondható, hogy a berényi lányok emelt fővel vonulhattak le a pályáról, mert ezt kiérdemelték teljesítményükkel, amit az is mutat, szurkolók a vereség ellenére is lelkes fogadták őket a lelátón.

Jászberényi Röplabda Klub – Linamar-Békéscsabai RSE: 0:3 (-19, -13, -26)

Edzői nyilatkozatok:

Deme Gábor (JRK): „Az első és a harmadik szettel elégedett lehetek. A második szettben nagyon megadtuk magunkat, emiatt csalódott vagyok. A Békéscsaba jobb csapat, mint mi, de meg szerettük volna nehezíteni a dolgát. Egy szetten keresztül ez sikerült és nagyon jó közönség volt! El kell fogadnunk, hogy ezen a mérkőzésen, ilyen ellenfél ellen több ember nem tudta hozni azt, ami elvárható tőle.”

Sasa Nedeljkovic (Békéscsaba): „Nem lehet a Jászberény ellen azt hinni, hogy könnyen megnyerjük a meccset. Jól felkészültünk erre a mérkőzésre. A harmadik szettben nyújtott teljesítményt vártam a találkozó elején a jászberényiektől. Sikerült a második és a harmadik játszmában uralni a játékot, ekkor minden jól működött nálunk. Bár nem vagyok elégedett a játékkal, de szeretném vasárnap befejezni ezt a párharcot.”
Forrás: Budai Levente – Jászberényi RK

Időközben véget ért az elődöntő harmadik összecsapása, amit a papírformának megfelelően Linamar-Békéscsabai RSE 3 : 0 arányban megnyert, így már meg van a döntő egyik résztvevője.
A Jászberényi RK-nak a cikk írásakor még várnia kell arra, hogy kiderüljön kivel fog megmérkőzni a dobogóért. Addig is egy képes összefoglaló elérhető a galériában a szombat esti mérkőzésről… Katt’ a képre.